Izvor: S media, 06.Jan.2012, 08:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radisavljević: Veštački proizvedena afera
Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević izjavio je da su navodi o postojanju zaštićenih u premetu o zloupotrebama u nabavci vakcina protiv "svinjskog gripa" predstavljaju "veštački proizvedenu aferu" i "školski primer povezanosti i uticaja organizovanog kriminala na medije".
Tužilac skratio spisak osumnjičenih za aferu "Vakcine"?
Tužioci: Pritisci na Radisavljevića nedopustivi!
Tužilac Radisavljević: Otvaramo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << "dva velika predmeta"
Radisavljević je u intervjuu za Božićno izdanje dvobroja "Politike" rekao da je mnogo onih koji su se osetili ugroženim hapšenjem "farmaceutske mafije", jer su izgubili ogroman novac ili, kako je primetio, nisu zaradili ono što su planirali.
"Kada ugrozite interese moćnih ljudi, napadi i izmišljene afere su satavni deo takve scene. Ovo je bio školski primer povezanosti i uticaja organizovanog kriminala na medije", rekao je Radisavljević.
On logičnim smatra pitanje po čijem nalogu su dva policajca pisala belešku, otkud od bivšeg policajca "nesuvisli pokušaj objašnjenja šta je tužilaštvo htelo ili nije htelo da radi, kao i zašto je u medijima plasirana lažna vest da je jedan od operativaca koji je sačinio belešku navodno smenjen, iako to nije tačno.
"Ko kome vraća dugove ili stiče kredite, izmišljajući nepostojeće afere?", pita Radisavljević dodajući da su se potvrdile određene informacije koje je dobio od svedoka saradnika u drugom velikom predmetu koji radi, sa dešavanjima u ovom postupku.
Tužuilac kaže da u predmetima koje vodi prepoznaje iste ljude i matrice njihovog delovanja u medijima, u biznisu, u javnim preduzećima, a sada i u institucijama.
Radisavljević je dodao da se Tužilaštvu ni jednom informacijom nije obratio (bivši) savetnik za borbu protiv korupcije u Ministarstvu zdravlja Ljubiša Milanović koji se u javnosti žalio na nedostatak podrške iz Tužilaštva za organizovani kriminal.
"On nam nije dostavio nijedan izveštaj, prijavu, pisanu ili usmenu informaciju, podatak, dokaz, dokumenat, analizu ili bilo koji drugi akt o korupciji u zdravstvu, nezakonitim, ili makar sumnjivim aktivnostima u tom sektoru, koji bi nam omogućio dalje postupanje", rekao je Radisavljević.
Tužilac je dodao da niko nema pravo da od njega traži da bez dokaza optuži bilo koga, "pogotovo ne oni koji su dužni da dokaze otkriju i obezbede".
(Politika)
Neko veštački proizvodi afere
Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Jan.2012
Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević kaže da priče o tome da su neke osobe zaštićene u istrazi zloupotreba prilikom nabavke vakcina predstavljaju samo veštački proizvedenu aferu.
Nema zaštićenih u aferi nabavke vakcina
Izvor: Radio 021, 06.Jan.2012
Miljko Radisavljević tvrdi da navodi o zaštićenima u premetu o zloupotrebama u nabavci vakcina protiv svinjskog gripa predstavljaju "veštački proizvedenu aferu".















