Počela distribucija vakcina protiv gripa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Nov.2012, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela distribucija vakcina protiv gripa

BEOGRAD -

Institut za virusologiju, vakcine i serume Torlak počeo je danas distribuciju vakcina protiv sezonskog gripa, a do sredine iduće nedelje vakcine će biti isporučene svim zdravstvenim centrima širom Srbije.

Planom potreba koji je definisao Institut Batut, za ovu godinu obezbeđeno je 297.157 doza vakcine protiv gripa, francuskog proizvođaca Sanofi Paster, navodi se u saopštenju Instituta Torlak.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
U skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije, u sastav vakcine ulaze virusi A H1N1 Kalifornija, A H3N2 Viktorija i virus tipa B-Viskonsin, dodaje se u saopštenju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.