Novo radno telo protiv gripa

Izvor: Blic, 17.Jun.2009, 06:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novo radno telo protiv gripa

Ministarstvo zdravlja Srbije formiralo je novu radnu grupu za efikasniju borbu protiv eventualne pandemije novog gripa. U tom telu su okupljeni direktori najvećih zdravstvenih ustanova u Srbiji kako bi pri pojavi gripa u Srbiji zdravstveni sistem funkcionisao jedinstveno.



- U telu su i direktori svih kliničkih i zdravstvenih centara, Instituta za tropske i zarazne bolesti, kao i predstavnici domova zdravlja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Instituta za majku i dete. Na taj način želimo da zaokružimo planski pristup strategiji borbe sa (eventualnom) pandemijom. To je važno da bismo funkcionisali kao jedinstven zdravstveni sistem u slučaju izbijanja pandemije - kaže Branislav Tiodorović, član Radne grupe za borbu protiv pandemije. Telo će raditi u četiri tima koji su podeljeni po nivoima primarne, sekundarne i tercijarne zaštite, objasnio je Tiodorović i dodao da to radno telo zajedno utvrđuje strategiju borbe u slučaju eventualne pandemije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.