Nestašica jaja u Meksiku

Izvor: B92, 25.Avg.2012, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestašica jaja u Meksiku

Meksiko Siti -- Meksička vlada bori se sa nestašicom jaja, koja je dovela do skoka cena u zemlji koja beleži najveću potrošnju jaja po glavi stanovnika na svetu.

Predsednik Meksika Felipe Kalderon i članovi njegovog kabineta najavili su hitne komercijalne mere vredne 227 milijardi dolara, da bi oporavili proizvodnju i nadoknadili oko 11 miliona kokošaka, koliko je ubijeno nakon junske epidemije ptičjeg gripa.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kalderon je naveo da će poslati insekciju da zaustavi spekulacije koje krivi za rast cena, koje su otprilike udvostručene poslednjih nedelja.

Predsednik je izjavio da je njegova vlada već pokrenula masovni uvoz jaja, dodajući da je, pored toga, oko tri miliona koka nosilja poslato na farme koje su bile pogođene epidemijom ptičjeg gripa

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Nestašica jaja u Meksiku

Izvor: Capital.ba, 25.Avg.2012

MEKSIKO SITI, Meksička vlada bori se sa nestašicom jaja, koja je dovela do skoka cijena u zemlji koja bilježi najveću potrošnju jaja po glavi stanovnika na svijetu. Predsjednik Meksika Felipe ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.