Izvor: RTS, 19.Jul.2009, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maturanti doneli grip
Prava drama odigrala se u subotu popodne u Šibeniku. Na noge je dignuta cela bolnica zbog sumnje da u grad, iz Španije, stiže 140 maturanata, među kojima su i zaraženi novim gripom.
Šibenikom je zavladala zabrinutost nakon što su 32 srednjoškolca, tek stigla s maturskog putovanja iz Španije, zatražila pomoć zbog sumnje da su zaraženi novim gripom.
Iz Španije se vratilo 140 učenika u tri autobusa. U svakom autobusu je bilo obolelih.
Prvi glas >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << o novom gripu doneli su roditelji maturanata koje su deca upozorila da su se neki među njima razboleli i da su lošeg zdravstvenog stanja.
Roditelji su odmah alarmirali bolnicu pa su šibenski epidemiolozi nešto posle 13 sati na autoputu Dalmatina kod odmorišta Krka presreli, zaustavili na licu mesta i stavili u izolaciju jedan od tri autobusa s maturantima.
Nakon što su lekari pregledali učenike, jedan je maturant zadržan u izolaciji na Infektivnom odelenju šibenske Opšte bolnice. Bolnica je odmah nakon vesti o gripu lakše bolesne otpustila na kućno lečenje.
Direktor bolnice kaže kako su o svemu odmah obavestili Ministarstvo zdravlja i ministra koji je u Šibenik odmah poslao dodatnu pošiljku "tamiflua".
Maturanti su u Barseloni proveli pet dana, a u Madridu tri. Odseli su u hotelima lanca "Novotel".






