Izvor: Kurir, 14.Mar.2011, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MEĐU GRIPOZNIMA NAJVIŠE DECE
LOZNICA - U Preventivnom centru Zdravstvenog centra "Dr Milenko Marin" u Loznici prošle sedmice je višestruko povećan broj evidentiranih građana koji su se javili sa simptomima gripa, a oko polovine tih pacijenata čine deca uzrasta do 14 godina.
Načelnica Preventivnog centra primarijus Nada Đurić rekla je da se lozničkoj zdravstvenoj ustanovi, sa sumnjom na grip >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << , tokom prethodne sedmice javilo 95 građana, što je za 69 više u odnosu na sedam dana ranije.
Ona je dodala da je broj dece, starosti do 14 godina, sa problemima izazvanim virusom gripa, na evidenciji Preventivnog centra, prošle sedmice bio u porastu i da su oni činili više od polovine obolelih.
Prema njenim rečima, toj službi se za isti period obratilo 112 Lozničana sa simptomima akutno-respiratornih infekcija, što je za 80 manje nego nedelju pre, a smanjenje broja obolelih uslovljeno je porastom dnevne temperature i opštim vremenskim uslovima.
Tokom zime je kod pojedinih pacijenata uočeno prisustvo H1N1 virusa, koji su blagovremenim i pravilnim tretmanom izlečeni, a primenom trovalentnih "sanofi paster" vakcina protiv sezonskog, uspešno se sprečava i pojava tog gripa, navela je Đurićeva.
Od ukupno 6.500 vakcina, koje je Preventivni centar obezbedio za ovu sezonu, Lozničanima je besplatno podeljeno više od 4.000, a takav vid zaštite biće na raspolaganju građanima do maja, kada vakcinama ističe rok upotrebe.
U lozničkoj bolnici testirano 200 zaposlenih na virus hepatitisa
Izvor: Blic, 15.Mar.2011, 14:20
Rezultati juče obavljenog testiranja svih zaposlenih na odeljenjima hirurških grana u Zdravstvenom centru ''Dr Milenko Marin'' u Loznici na virus hepatitisa B, biće saopšteni sutra, a na osnovu tih nalaza republička sanitarna inspekcija će da odluči o daljim merama...Direktor Centra dr Srboljub...








