Izvor: S media, 02.Nov.2009, 11:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iz internata na Infektivnu kliniku
Tokom noći u Beogradu dve mlade osobe od 15 i 17 godina, koja stanuju u internatima u Humskoj i Cvijićevoj ulici, prevežene su na Infektivnu kliniku Kliničkog centra Srbije zbog sumnje da su zaražene novim virusom gripa, potvrđeno Radiju S.
Portparolka te službe Nada Macura kazala je jutros za Radio S da su oni imali visoku temperaturu i druge simptome koji se povezuju sa novim gripom.
Macura je dodala i da će ukoliko se potvrdi prisustvo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << gripa kod dva mladića, biti preduzete određene preventivne mere i u slučaju ostale dece u internatima.
Muškarac zaražen novim virusom
Virus novog gripa tipa A H1N1 potvrdjen je kod četrdesetdvogodišnjeg muškarca u Pančevu, izjavio je jutros koordinator gradskog tima za pandemiju Novica Djordjević.
Institut Torlak potvrdio je da je kod pacijenta koji je u subotu primljen u bolnicu sa simoptomima novog gripa oboleo, rekao je Djordjević za Radio Pančevo.
"Pacijent je primljen sa znacima ozbiljnije bronhopneumonije, ali se ta klinička slika popravlja. On bolje diše i bolje se oseća, tako da očekujemo narednih dana da se oporavi", dodao je on.
Pacijent je doputovao iz Crne Gore, pa se pretpostavlja da je tamo i inficiran.
Prema rečima Djordjevića, bolnica u Pančevu spremna je da prihvati do 150 obolelih i raspolaže dovoljnim količinama lekova, ali ima samo četiri respiratora što bi moglo da bude problem ukoliko veći broj ljudi oboli od teške upale pluća.
Dve mlade osobe prevezene u Infektivnu kliniku
Izvor: NaDlanu.com, 02.Nov.2009
BEOGRAD, 2. novembra 2009. (Beta) - Tokom noći u Beogradu dve mlade osobe od 15 i 17 godina, koja stanuju u internatima u Humskoj i Cvijićevoj ulici, prevežene su na Infektivnu kliniku Kliničkog centra Srbije zbog sumnje da su zaražene novim virusom gripa, rečeno je u Hitnoj pomoći. Portparolka...













