Izvor: B92, 29.Apr.2009, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Interesovanje za grip na internetu

Beograd -- Broj veb pretraga preko "Gugla" vezanih za reč "svinjski grip" (swine flu) povećava se u ogromnoj meri poslednjih dana, saopštio je taj pretraživač.

Istovremeno sa širenjem gripa svetom, na Internetu su sve brojnije i informacije o toj bolesti. Ceo svet je u potrazi za podacima o tom novom mutiranom virusu gripa, a zemlje čiji su žitelji ovih dana najzainteresovaniji za informacije o svinjskom gripu su Novi Zeland, SAD i Kanada.

Reči koje su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se, pored "svinjskog gripa", najčešće ukucavale u pretragu su "simptomi" i "Meksiko", budući da je epidemija potekla iz te zemlje.

Svinjski grip je veoma prisutan i na popularnom veb sajtu za mikroblogovanje "Tviter", preneli su francuski mediji.

Broj poruka postavljenih na tu temu preko "Tvitera" je, na primer, u ponedeljak u nekim trenucima tokom dana dostigao i više od 10.000 po satu.

Stručnjaci za Internet, međutim, smatraju da je problem s tolikom količinom informacija njihov kvalitet, kao i da veoma ograničena veličina "tvitova" - poruka koje se šalju preko "Tvitera" - sprečava da se informacije stave u odgovarajući kontekst.

Na čuvenoj društvenoj mreži "Fejsbuk" se, takođe, pojavio veliki broj grupa koje pozivaju da se razgovara o svinjskom gripu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.