IZ JASTUKA VREBAJU BAKTERIJE I VIRUSI!

Izvor: Kurir, 05.Jul.2011, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IZ JASTUKA VREBAJU BAKTERIJE I VIRUSI!

Jastuci su izvor ogromne količine mikroba, pokazali su rezultati istraživanja koje je obavila grupa britanskih naučnika.

Tokom istraživanja, sprovedenog u bolničkoj sredini, u jastucima je otkriveno čak 30 vrsta bakterija kao što su SARM (zlatne stafilokoke otporne na antibiotike), ešerihija koli i virusi gripa, hepatitisa i varičela.

Da bi se smanjili zdravstveni rizici, stručnjaci preporučuju određene higijenske mere: izbegavanje pozajmljivanja jastuka, upotrebu sintetičkih jastuka, pranje jastuka svaka tri meseca i njihovo menjanje jednom godišnje!

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.