Epidemijska situacija u Pančevu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Dec.2021, 13:15

Epidemijska situacija u Pančevu

Prošle godine je bio potisnut virus gripe sa virusom kovida i imamo sve šanse da ove godine imamo i tu infekciju koja je grip infekcija. Svi koji imaju hronične infekcije i svi građani preko 65 godina trebalo bi da se vakcinišu ovom vakcinom, kazala je dr Slađana Tomić, načelnica epidemiologije Zavoda za javno zdravlje u Pančevu.

"Nije kontraindikacija da se istovremeno primi vakcina protiv gripa i vakcina >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << protiv kovida, samo se u različite ruke daje. Kada je reč o sezonskom gripu ima još dosta vakcine. Unazad dve nedelje je krenuo opadanje broja zaraženih kovidom i situacija postaje povoljnija. Oni koji su želeli da se vakcinišu vakcinisali su se, sada je taj procenat u Južnobačkom okrugu i na teritoriji grada Pančeva 50 odsto. Sa drugom dozom je oko 47 i sa trećom dozom se polako populacija vakciniše", dodala je Tomić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.