BG: Nema gripa, ali ima simptoma

Izvor: B92, 24.Nov.2014, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BG: Nema gripa, ali ima simptoma

Gripa u Beogradu još nema, ali postepeno raste broj pacijenata koji se javljaju sa simptomima sličnim gripu, navodi se iz Gradskog zavoda za javno zdravlje.

"U toku protekle sedmice, registrovana su 74 bolesnika čija je klinička slika ličila na grip", rekla je dr Leposava Garotić Ilić, epidemiolog u zavodu, i dodala da je to tri puta više nego u prethodnoj nedelji.

Rekavši da je epidemiološka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << situacija u granicama uobičajenog za ovo godine, dr Garotić Ilić je navela da je aktivnost virusa gripa niska u čitavoj Evropi i da se "oboljenje zasad javlja samo sporadično".

Od sezonskih bolesti u Beogradu dominiraju akutne respiratorne infekcije, od kojih je u protekle nedelje obolelo 18.528 osoba, što je pet odsto više nego prethodne sedmice, rekla je dr Garotić Ilić.

U očekivanju sezone gripa, stručnjaci GZJZ kao osnovnu meru prevencije preporučuju građanima da prime vakcinu, koja štiti od virusa gripa tipa A (H3N2), A (H1N1) i B tipa virusa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.