Izvor: Vesti-online.com, 06.Feb.2012, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpska Vlada radi preko "žice"
Sadašnja Vlada je rekorder u broju održanih telefonskih sednica - od ukupno 597 puta zasedanja 421 sednica je bila telefonska, piše današnji "Blic". U Vladi tvrde da su usvojili rekordnih 813 zakona i da je to dvostruko više u odnosu na sve Vlade od 2000. godine. Od tog broja je Parlament usvojio 770 zakona.
Na telefonskim sednicama je bilo govora o zakonima o diskriminaciji, rehabilitaciji, informisanju, krivičnom postupku, budžetskom sistemu, pregovorima sa Međunarodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << monetarnim fondom. Preko telefona je usvojeno 1.004 tačke dnevnog reda, a uživo 9.380.
Održavanjem telefonskih sednica Vlada ne krši zakon jer one imaju isti status kao i redovna zasedanja. Međutim, kada se pogledaju brojke stiče se utisak da je Vlada koristila svaku priliku da se ne sastane u Nemanjinoj.
Šef vladine pres-službe kaže da se veliki broj telefonskih sednica održao zbog vremena i brzine donošenja odluka.
Redovnim zasedanjima zbog čestih putovanja najmanje prisustvuje ministar inostranih poslova Vuk Jeremić. Zbog toga je Vlada ovom ministarstvu telefonom dala ovlašćenje da imenjeni predlog Rezolucije o KiM ppodnese Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.
Nastavak na Vesti-online.com...
Halo, ministre: Cvetkovićeva vlada rekorder po broju telefonskih sednica
Izvor: Blic, 07.Feb.2012, 08:45
Sadašnja vlada je rekorder u broju održanih telefonskih sednica - od ukupno 597 zasedanja, 421 bilo je na „halo”. U Nemanjinoj 11 odgovaraju da su, međutim, rekorderi u broju usvojenih zakona, i to 813, što je dvostruko više od svih vlada nakon demokratskih promena. Analitičari ne spore da...



