Izvor: TimockeVesti.net, 04.Maj.2024, 05:01
I slika i reč: NA OGRADAMA – CVETNE BAŠTE
Ukoliko se malo bolje zagledate u ograde domaćina u mnogim timočkim selima uočićete lep prolećni prizor – svuda su raznobojni cvetnjaci, ponegde je i vinova loza, zova, jorgovan, pa i drvo smokve. Najviše je, čini se, belih i crvenih ruža. Male velike bašte, ovih majskih dana, ukrašavaju ograde od metala, drveta, kamena. I vredne domaćice i domaćini kao da se takmiče čija će ograda da bude rascvetalija, zelenija, raznobojnija.
Taj običaj postao je tradicija koju su brzo shvatili >> Pročitaj celu vest na sajtu TimockeVesti.net << uzgajivači i prodavci cveća nudeći prebogati asortiman. Nikli su i veliki rasadnici cveća i ukrasnog šiblja, prvenstveno u okolini Zaječara, Negotina, Kladova.
Jer, i život je lepši u društvu sa cvećem kojeg je sve više u našim dvorištima, na terasama, pod prozorima i na – ogradama. Ove naše fotografije iz okoline Zaječara to i pokazuju.
Članak I slika i reč: NA OGRADAMA – CVETNE BAŠTE se pojavljuje prvo na Borske Narodne Novine.
Nastavak na TimockeVesti.net...









