Dačić bezbedno stigao u Beograd

Izvor: TimockeVesti.net, 15.Feb.2013, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić bezbedno stigao u Beograd

Članovi vlade nastaviće sa redovnim aktivnostima i nikakve kriminalne grupe ne mogu da utiču na satnicu rada i obaveze vlade, rekao je večeras premijer Ivica…
Članovi vlade nastaviće sa redovnim aktivnostima i nikakve kriminalne grupe ne mogu da utiču na satnicu rada i obaveze vlade, rekao je večeras premijer Ivica Dačić i najavio novi režim obezbeđivanja državnih letelica.  
Dačić je >> Pročitaj celu vest na sajtu TimockeVesti.net << novinarima, pošto je bezbedno sleteo na aerodrom Nikola Tesla, rekao da je informacija o tome da avion u inostranstvu nije bio adekvatno obezbeđen dobijena je kada je letelica već bila u Dablinu.
On je dodao i da je dogovoreno da se u buduće promeni način obezbeđivanja letelice, tako što će ona biti obezbeđivana 24 sata, a kada se bude nalazila u inostranstvu biće skrenuta pažnja i na mogućnost diverzije. To znači, dodao je Dačić da je potrebno da i u inostranstvu vladin avion bude 24 sata pod kontrolom.
Premijer nije želeo da kaže o kojim se kriminalnim grupama konkretno radi, istakavši da to nije prvi put da je dobio sličnu informaciju kako o njegovoj, tako i o ugroženosti njegovih članova porodice.
Prema njegovim rečima, iz cele situacije može se izvući i nešto dobro, a to je "da su po prvi put BIA, MUP i Direkcija policije uradili nešto koordinirano". Dačić takođe nije komentarisao da li će prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić u Berlin otputovati istom letelicom.
 
 MUP: Kriminalni klanovi planirali kvar na avionu Dačića
 BIA ima saznanja vođe pojedinih kriminalnih klanova nastoje da uz pomoć osoba koje imaju pristup avionu Vlade Republike Srbije, izazovu kvar na avionu u inostranstvu prilikom putovanja predsednika, premijera ili prvog potpredsednika Vlade Republike Srbije, saopštio je večeras MUP.
Direkcija policije obavestila je, na osnovu informacije BIA, predsednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića da Agencija ima saznanja da vođe pojedinih kriminalnih klanova nastoje da za interese svojih kriminalnih grupa, uz pomoć određenih osoba koje imaju pristup avionu Vlade Republike Srbije, izazovu kvar na avionu u inostranstvu prilikom putovanja predsednika, premijera ili prvog potpredsednika Vlade Republike Srbije, piše u saopštenju.
Kvar bi izazvao delimično oštećenje i nakon poletanja doveo do pada aviona, pri čemu se naknadno ne bi moglo ustanoviti da je u pitanju bio namerno izazvan kvar, jer se avion u poslednje vreme u više navrata kvario, sa čime je javnost bila upoznata, navodi se u saopštenju.
Nakon konsultacije Dačića, koji je danas u poseti Dablinu, i prvog potpredsednika Vlade i ministra odbrane Aeksandra Vučića, odlučeno je da se nastavi sa međunarodnim aktivnostima.
U dogovoru sa članovima posade aviona Vlade Republike Srbije, predsednik Vlade Republike Srbije odlučio je da se vrati za Beograd danas u 18.30 časova istim avionom sa kojim je delegacija i doputovala u Dablin.
MUP je ovo saopštenje objavio pod oznakom "hitno".
FG_AUTHORS: Timočke Vesti
Read more http://www.prva.rs/sr/vesti/hronika/story/21818/Da%C4%8Di%C4%87+bezbedno+stigao+u+Beograd.html

Nastavak na TimockeVesti.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TimockeVesti.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TimockeVesti.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.