Izvor: RTS, 27.Okt.2013, 16:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić sa šeikom Bin Zajedom
Saradnja Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata je na visokom nivou i svakim danom se razvija u novim oblastima, rekao vicepremijer Aleksandar Vučić posle sastanka sa šeikom Bin Zajedom. Razgovarano i o saradnji u oblasti obrazovanja, kao i nameri Ujedinjenih Arapskih Emirata da svoje studente školuju u Srbiji.
Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić sastao se u Abu Dabiju sa potpredsednikom Vlade i ministrom unutrašnjih poslova Ujedinjenih arapskih Emirata, šeikom Saifom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bin Zajedom.
Vicepremijer Srbije je na sastanku naglasio da je saradnja dve zemlje na visokom nivou i da se svakim danom razvija u novim oblastima.
"Mi ćemo brže putovati do Srbije, a vašim ljudima će biti lakše da dođu u Emirate i upoznaju našu zemlju. To će otvoriti i mnoga vrata u našim poslovnim odnosima", istakao je šeik Bin Zajed.
Na sastanku se razgovaralo i o saradnji u oblasti obrazovanja, kao i nameri Ujedinjenih Arapskih Emirata da svoje studente školuju u Srbiji, kako bi upoznali srpski jezik i kulturu, što će biti od koristi u novim poslovnim odnosima dve zemlje.
Vučić je predložio i saradnju između Ministarstava unutrašnjih poslova Srbije i UAE, radi bolje kontrole granica, sprečavanja ilegalne trgovine i kriminala.
Na sastanku je pozdravljeno otvaranje avio-linije na relaciji Beograd-Abu Dabi, kao i osnivanje kompanije "Er Srbija", u kojoj kompanija "Etihad" iz Emirata ima 49 odsto udela.
Vučić je predvodio delegaciju Srbije na prvom letu nove nacionalne avio kompanije "Er Srbija", koji je upriličen juče.
VUČIĆ I ŠEIK BIN ZAJED: Odlična saradnja Srbije i UAE!
Izvor: Telegraf.rs, 27.Okt.2013
- Saradnja Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata je na visokom nivou i svakim danom se razvija u novim oblastima - rekao vicepremijer Aleksandar Vučić posle sastanka sa šeikom Bin Zajedom. Razgovarano i o saradnji u oblasti obrazovanja, kao i nameri Ujedinjenih Arapskih Emirata da svoje studente...





