Srbija ima hotele na svetskom nivou

Izvor: B92, 10.Jan.2012, 15:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija ima hotele na svetskom nivou

Beograd -- Srbija ima 265 hotela, što je povećanje za 27 odsto za 5 godina kaže državni sekretar za turizam u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković.

On je dodao da se značajno povećao broj hotela sa četiri zvezdice, broj hotela sa manjim brojem ležajeva, što znači id a je nivo usluge u tim hotelima na daleko višem nivou.

Petković ističe i da su stil i dizajn hotela na svetskom nivou, a da neki od njih postaju prepoznatljivi i u međunarodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razmerama.

Petković je rekao da je siguran da će Beograd biti u fokusu pažnje, jer će dobiti novi "Falkenštajner" hotel na lokaciji pored "Energoprojekta", "Redison" na lokaciji Stari mlin, a Novi Sad će prvi put dobiti put strani hotelski brend - '"Holidej in " .

Krajem 2010. i tokom 2011. godine među novootvorenim hotelima u Srbiji nalaze se tri "bisera" - "Izvor" u Aranđelovcu, "Skver najn" u Beogradu i upravo otvoreni hotel na Staroj planini, naglasio je Petković.

Državni sekretar je podvukao da se tip hotela kakav je "Skver najn" "teško može naći i u Ženevi i Londonu", ali i da su i neki drugi hoteli specifični po ponudi.

On je kao primer naveo aranđelovački " Izvor" koji je "potpuno pokrenuo privredu i podstakao razvoj vinskog turizma u okolini".

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Srbija ima hotele na svjetskom nivou

Izvor: Capital.ba, 10.Jan.2012

BEOGRAD, Srbija ima 265 hotela, što je povećanje za 27 odsto za 5 godina kaže državni sekretar za turizam u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković. On je dodao ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.