Izvor: B92, 30.Apr.2010, 16:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Škundrić: Ulaganje u energetiku
Niš -- U izgradnju novih energetskih kapaciteta biti uloženo pet milijardi evra, a u rekonstrukciju postojećih četiri milijarde evra, najavljuje ministar Škundrić.
Ministar energetike Petar Škundrić je na otvaranju trafostanice 110/10 kilovolti "Niš 8" u naselju Ledena stena, kazao da Elektroprivreda Srbije na najbolji mogući način ispunjava svoju misiju i da je prošle godine ostvaren rast proizvodnje električne energije od tri odsto.
"Očekujem da u ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godini rast od tri odsto premašimo i budemo neto izvoznici električne energije", kazao je Škundrić.
On je kazao da je u toku rad na analizi za izgradnju gasne elektrane u Nišu i da će za taj grad od velikog značaja biti izgradnja magistralnog gasovoda do bugarske granice sa interkonekcijom na trasi od granice do Sofije i Dubnice u Bugarskoj.
"Dobili smo čvrsta uveravanja od Evropske komisije da će finansijski učestvovati u tom projektu, a bugarska strana je obezbedila 60 miliona evra za svoj deo projekta", rekao je Škundrić.
Ukupna vrednost investicije u prvoj fazi izgradnje TS "Niš 8" iznosi dva miliona evra.





