Šećera ima dovoljno u Robnim rezervama

Izvor: Blic, 17.Feb.2011, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šećera ima dovoljno u Robnim rezervama

Stanje zaliha šećera u Republičkoj direkciji za robne rezerve je zadovoljavajuće, raspolažemo dovoljnim količinama da u narednim mesecima u zavisnosti od potrebe intervenišemo na tržištu i obezbedimo dovoljne količine šećera za potrebe domaćinstava u Srbiji, izjavio je danas Tanjugu ministar trgovine Slobodan Milosavljević.

Prema njegovim rečima, mehanizmi koje je pripremilo Ministarstvo trgovine i usluga su gotovo isti kao intervencije sa jestivim uljem koje su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << jesenas korišćene na tržištu.

"Pripremili smo predlog intervencija u količini od nekoliko hiljada tona mesečno i očekujemo da bude usvojen na nekoj od sledećih sednica Vlade Srbije", rekao je Milosavljević.

Podsećajući da je ovogodišnja proizvodnja i prerada šećerne repe, odnosno proizvodnja šećera, u ukupnoj količini dostigla 492.713 tona, on je ocenio da se potrebe tržišta Srbije time u potpunosti bilansno podmiruju, ali i obezbeđuje dovoljne količine za izvoz.

Milosavljević je istakao da nema objektivnih razloga za nestašicu šećera na tržištu, i pored izvoza u okviru kvote od 180.000 tona za EU i okolna tržišta koja tradicionalno snabdevamo.

Povezane vesti: Šećera i brašna i dalje nema dovoljno

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dovoljno šećera u Robnim rezervama za tržište Srbije

Izvor: EMportal, 17.Feb.2011

Stanje zaliha šećera u Republičkoj direkciji za robne rezerve je zadovoljavajuće, raspolažemo dovoljnim količinama da u narednim mesecima u zavisnosti od potrebe intervenišemo na tržištu i obezbedimo dovoljne količine šećera za potrebe domaćinstava u Srbiji, izjavio je danas ministar...

Nastavak na EMportal...

Milosavljević: Ima dovoljno šećera

Izvor: B92, 17.Feb.2011

Beograd -- Vlada Srbije će iz robnih rezervi izneti na tržište nekoliko hiljada tona šećera mesečno, najavio je ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević...On je naveo da očekuje da će vlada odluku o tome usvojiti na nekoj od sledećih sednica...Šećera, kao i brašna, nema dovoljno...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.