Izvor: Blic, 17.Feb.2011, 15:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šećera ima dovoljno u Robnim rezervama
Stanje zaliha šećera u Republičkoj direkciji za robne rezerve je zadovoljavajuće, raspolažemo dovoljnim količinama da u narednim mesecima u zavisnosti od potrebe intervenišemo na tržištu i obezbedimo dovoljne količine šećera za potrebe domaćinstava u Srbiji, izjavio je danas Tanjugu ministar trgovine Slobodan Milosavljević.
Prema njegovim rečima, mehanizmi koje je pripremilo Ministarstvo trgovine i usluga su gotovo isti kao intervencije sa jestivim uljem koje su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << jesenas korišćene na tržištu.
"Pripremili smo predlog intervencija u količini od nekoliko hiljada tona mesečno i očekujemo da bude usvojen na nekoj od sledećih sednica Vlade Srbije", rekao je Milosavljević.
Podsećajući da je ovogodišnja proizvodnja i prerada šećerne repe, odnosno proizvodnja šećera, u ukupnoj količini dostigla 492.713 tona, on je ocenio da se potrebe tržišta Srbije time u potpunosti bilansno podmiruju, ali i obezbeđuje dovoljne količine za izvoz.
Milosavljević je istakao da nema objektivnih razloga za nestašicu šećera na tržištu, i pored izvoza u okviru kvote od 180.000 tona za EU i okolna tržišta koja tradicionalno snabdevamo.
Povezane vesti: Šećera i brašna i dalje nema dovoljno
Dovoljno šećera u Robnim rezervama za tržište Srbije
Izvor: EMportal, 17.Feb.2011
Stanje zaliha šećera u Republičkoj direkciji za robne rezerve je zadovoljavajuće, raspolažemo dovoljnim količinama da u narednim mesecima u zavisnosti od potrebe intervenišemo na tržištu i obezbedimo dovoljne količine šećera za potrebe domaćinstava u Srbiji, izjavio je danas ministar...
Milosavljević: Ima dovoljno šećera
Izvor: B92, 17.Feb.2011
Beograd -- Vlada Srbije će iz robnih rezervi izneti na tržište nekoliko hiljada tona šećera mesečno, najavio je ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević...On je naveo da očekuje da će vlada odluku o tome usvojiti na nekoj od sledećih sednica...Šećera, kao i brašna, nema dovoljno...







