
Izvor: B92, 04.Sep.2013, 16:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rudari Đurđevika prekinuli štrajk
Živinice -- Rudari Rudnika mrkog uglja Đurđevik kod Živinica prekinuli su dvodnevni štrajk i izašli iz rudarske jame.
Oko 150 rudara zabarikadiralo se u ponedeljak u jami odbijajući da izađu, ali i da nastave rad dok se ne ispoštuju njihovi zahtevi.
Rudari su, međutim, pristali da prekinu protest na bazi sinoćnjeg dogovora sa generalnim direktorom Javmog preduzeća Elektroprivreda Elvedinom Grabovicom, javlja agencija Fena.
Postignuti dogovor predviđa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << novu sistematizaciju radnih mesta i izmenu platne politike u korist proizvodnog kadra.
Van snage je stavljeno i imenovanje sekretara Društva Rudnika mrkog uglja Đurđevik, a biće napravljen i plan s mogućnostima dodatnog upošljavanja radnika u neposrednoj proizvodnji.
Pogledaj vesti o: Štrajk