Referentna kamata veća za 0,75 %

Izvor: B92, 24.Apr.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Referentna kamata veća za 0,75 %

Beograd -- Monetarni odbor Narodne banke Srbije povećao je danas referentnu kamatnu stopu za 0,75 procentnih poena, na 15,25 odsto.

Narodna banka Srbije je saopštila da je Monetarni odbor takvu odluku doneo posle razmatranja aktuelnih ekonomskih kretanja, a razloge za pooštravanje monetrane politike obrazložiće guverner Radovan Jelašić na današnjoj konferenciji za novinare.

Jelašić je u poslednjih nekoliko dana nagovestio da bi monetarna politika mogla uskoro biti dodatno zaoštrena, pre svega zbog rasta inflacije.

Narodna banka Srbije poslednji put je povećala referentnu kamatu 13. marta i to za tri procenta, na 14,5 odsto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.