Radnici Navipa stupili u štrajk

Izvor: NaDlanu.com, 19.Nov.2012, 17:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnici Navipa stupili u štrajk

BEOGRAD, 19. novembra 2012. (Beta) - Radnici proizvodjača alkoholnih pića Navip iz Zemuna u stečaju stupili su u ponedeljak u štrajk nezadovoljni zbog prekida proizvodnje.

BEOGRAD, 19. novembra 2012. (Beta) - Radnici proizvodjača alkoholnih pića Navip iz Zemuna u stečaju stupili su u ponedeljak u štrajk nezadovoljni zbog prekida proizvodnje.Kako se navodi u saopštenju radnika i malih akcionara Navipa, štrajk >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << u tom preduzeću sa tradicijom poslovanja od 164 godine započet je i zbog spremnosti stečajnog upravnika da podeli otkaze radnicima i "stavi katanac" na Navip.Radnici navode da su poverioci Navipa jedinstveni u stavu da se nastavi proizvodnja i krene u reorganizaciju dok jedino izostaje odgovor od države kao većinskog poverioca."Posledenjih dana niko se iz vlade ne javlja, dok je stečajni upravnik zatvorio proizvodnju i sve prodajne objekte i pored zaliha robe, sprema otkaze za sve radnike", navodi se u saopštenju.U saopštenju se ističe da je kroz zloupotrebu službenog položaja desetogodišnjeg rukovodstva i kroz, kako se navodi, kriminalnu privatizaciju Navip namerno doveden u stečaj.Kako se dodaje, kroz razne mehanizme zloupotrebe iz preduzeća je izvučeno na desetine miliona evra, zbog čega su radnici podneli nekoliko krivičnih prijava, koje do danas dan nisu procesuirane.

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.