Izvor: B92, 19.Jun.2014, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova cenkanja oko Alstoma
Pariz -- Američki industrijski konglomerat Dženeral elektrik (GE) dostavio je revidiranu ponudu za preuzimanje energetskog odeljenja francuske kompanije Alstom.
GE se nada da će poboljšana ponuda biti dovoljna za dobijanje "zelenog svetla" francuske vlade i da će njome nadmašiti zajedničku ponudu nemačkog Simensa i japanskog Micubišija, prenela je agencija AP.
Kako navodi GE, novim predlogom je revidirana prvobitna ponuda iz aprila od 17 milijardi dolara u gotovini, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i dodate su nove garancije u pogledu osetljivih pitanja poput radnih mesta i procesa donošenja odluka, ali je celokupna vrednost ugovora ostala nepromenjena.
Dok je prvobitna ponuda podrazumevala jasan novčani otkup Alstomovog energetskog odeljenja, GE u novom predlogu poziva francusku kompaniju da formiraju tri zajednička preduzeća u kojima će imati udeo "pola-pola", od kojih će jedno biti preduzeće za proizvodnju električne energije, drugo će proizvoditi delove za hidroelektrane, a treće turbine za nuklearne elektrane.
Nemački Simens i japanski Micubiši juče su predstavili svoju ponudu, a nezavisni komitet Alstomovog Upravnog odbora bi trebalo da proceni obe ponude i svoje preporuke prosledi celokupnom odboru kompanije pre ponedeljka.
Poboljšana ponuda GE za preuzimanje Alstoma
Izvor: Capital.ba, 20.Jun.2014, 09:06
PARIZ, Američki industrijski konglomerat Dženeral elektrik (GE) dostavio je juče revidiranu ponudu za preuzimanje energetskog odjeljenja francuske kompanije Alstom. GE se nada da će poboljšana ponuda biti dovoljna za dobijanje ..








