Izvor: N1 televizija, 25.Avg.2017, 13:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ledo zamrznut u Frikomu
Srbija je na zahtev ruske Sberbanke privremeno zabranila kompaniji Ledo, koja posluje u okviru hrvatskog koncerna Agrokor, da raspolaže svojim udelom u Frikomu.
Privremena mera zabrane određena je kao osiguranje za potraživanje Sberbanke.
To znači da Ledo, koji je stopostotni vlansik Frikoma, neće moći da raspolaže svojim vlasništvom, na primer da ga proda.
Na tu odluku trgovinskog suda najavljena je žalba. Iz Leda je saopšteno i da je Sberbank pokrenula >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << arbitražu protiv Agrokora i 11 firmi koje su davale garancije za zaduženje tog koncerna.
Postupak se vodi pred Londonskim sudom međunarodne arbitraže u vezi sa 450 miliona evra datih Agrokoru, koje Sberbanka sada potražuje zbog uvođenja postupka privremene uprave u Hrvatskoj.









