Britanci traže saveznike, i već imaju Kinu

Izvor: B92, 16.Dec.2017, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanci traže saveznike, i već imaju Kinu

Velika Britanija i Kina postigle su dogovor o saradnji u oblasti istraživanja čiste energije i promovisanja kineske valute, u trenutku postupka Bregzita.

Zvaničnici su najavili sporazum, posle ekonomskog dijaloga u Pekingu. Na čelu britanske delegacije bio je ministar finansija Filip Hamond, a kineske visoki zvaničnik za ekonomska pitanja Ma Kai.

Događaju u Pekingu prisustvovala je i delegacija britanskih poslovnih lidera.

Britanski lideri okrenuli su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se Kini vezano za trgovine i investicije dok osmišljavaju novu globalnu ulogu i nadoknadjuju ograničen pristup preostalima zemljama evropskog zajedničkog tržišta posle Bregzita.

Lider kineske delegacije Ma Kai rekao je da je na sastanku postignuta saglasnost o novom investicionom sporazumu i saradnji u istraživanju energije, kao i o promociji međunarodne upotrebe kineskog juana.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.