
Izvor: S media, 20.Jul.2010, 17:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvona na crkvama SPC i moleban za Kosovo
Na dan objavljivanja mišljenja Medjunarodnog suda pravde o legalnosti proglašenja nezavisnosti Kosova zvonića zvona na crkvama Srpske pravoslavne crkve, a sveštenici će potom služiti moleban za povoljno rešenje konačnog statusa Kosova i Metohije, objavljeno je na sajtu SPC.
Zvona će se oglasiti u četvrtak, 22. jula u 17 sati u trajanju od pet minuta, a potom će sveštenici služiti moleban u sabornim i gradskim hramovima.
U saopštenju Sinoda SPC, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koje je potpisao patrijarh Irinej, kao predsednik Sinoda, umoljavaju se arhijereji da "pozovu sveštenike i verni narod da u četvrtak, 22. jula 2010. godine u 17 časova, u svim hramovima zvone zvona u trajanju od pet minuta, a da se u sabornim i gradskim hramovima posle oglašenja zvona služi moleban za povoljno
rešenje konačnog statusa Kosova i Metohije".
Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.
Povezane vesti
Neće biti promene politike vlade prema Kosovu
Provokacija: Priština najavljuje lažno slavlje
Poslednja ponuda Srbiji
Odluka MSP neće izazvati napetosti na severu
SAD priznale da je Kosovo deo Srbije
Komentari
Ostavi komentar Nema komentara