Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene

Izvor: Blic, 14.Mar.2009, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zbog izvoza u Rusiju rade u tri smene

ALEKSANDROVAC - Oko 1.000 radnika aleksandrovačke „Vino Župe” radi u tri smene zbog povećanog izvoza vina u Rusiju. Aleksandrovčani su prošle godine izvezli u Rusiju vino za tri miliona evra, a zahtevi ruskih kupaca za ovu godinu su trostruko veći.

U predstavništvu ove aleksandrovačke firme u Moskvi, rekli su „Blicu” da u megamarketima od Moskve do Vladivostoka, vlada prava jagma za „Vino-Župinim” proizvodima, te da se iz moskovskog magacina >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mesečno do kupaca distribuira preko 500.000 boca vina.

- Uprkos činjenici što su mediji zapljusnuti pričama o smanjenju proizvodnje i otpuštanju radnika, naša firma na svu sreću dobro radi. Zbog tražnje prirodnih sokova na domaćem i tržištima bivših republika SFRJ, kao i ugovorenog izvoza kaša i voćnih koncentrata u Nemačku, Austriju, Holandiju, Albaniju, SAD i Dansku, te najkvalitetnijih vina u Rusiju, proizvodne linije „Vino Župe” rade neprekidno u tri smene. Tako će biti do kraje ove godine - kaže Miroslav Ćalić, generalni direktor „Vino Župe”. On ističe da je prošle godine „Vino Župa” na inostrano tržište izvezla roba u vrednosti od oko 30.000.000 evra, te da će u ovoj godini, zbog povećanje tražnje vina na tržištu Rusije, izvozni rezultati biti bolji nego lane i kretaće se u rasponu od 45 do 50 miliona evra.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.