Izvor: Blic, 13.Jan.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zavejani putevi, mraz do minus 18

Zavejani putevi, mraz do minus 18

Cela Srbija je pod snegom koji u mnogim krajevima i dalje pada, a temperatura se spušta i do minus 18 stepeni, koliko je izmereno u okolini Sombora. Iz snežnih smetova, kod mesta Sastav Reka, na putu Leskovac - Crna Trava preko Vlasotinca, juče je oslobođen autobus leskovačkog 'Jugoekspresa', koji je punih 12 sati bio zavejan.

Jak sneg pada više od 28 sati neprekidno na području Kopaonika, aleksandrovačke i bruske opštine. Prema >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rečima Siniše Jankovića, šefa punkta 'Kruševac put', na Srebrncu su smetovi od preko dva metra, a u noći između subote i nedelje, na deonici magistralnog puta Brus-Brzeće-Kopaonik, od Rendare do Jarma, saobraćaj je bio više sati u prekidu. Sela Osreci, Batote, Donji Levići i Đerekare odsečena su od grada.

Zbog nanosa i vejavice saobraćaj je posebno otežan na području Vranja, Leskovca, Niša i u Timočkoj i Negotinskoj krajini.

U užičkom kraju sneg je visok 30 centimetara, saobraćaj je otežan, ali su magistralni i regionalni pravci, zasad, prohodni. Šleperima je preko Zlatibora zabranjeno kretanje, dok je za ostala vozila obavezna zimska oprema.

Juče ujutru obustavljen je saobraćaj na regionalnom putu Gornji Milanovac - Požega, preko Gojne gore, a u Gornjem Milanovcu zabeleženo je minus 10, dok je u suvoborskim selima živa u termometru sišla na minus 13. Putevi rudničko-takovskog kraja prekriveni su ledom i snegom, pa je zimska oprema neophodna.

Petog dana vanrednog stanja, nakon blokade zbog snega i leda, gradsko područje Subotice juče je bilo očišćeno i prohodno.

U Somboru je izmereno minus 16, pri tlu, čak, minus 18, a snežni pokrivač bio je 34 centimetra. Putni pravci su prohodni, mada se saobraćaj odvija otežano.

Timočki putari se uspešno bore sa snegom i mećavom na planinskim prevojima Čestobrodica, Crni vrh, Tresibaba i Popadije. Sneg praćen košavom zavejao je sela na obroncima Miroča, a smetovi dostižu 1,6 metara, onemogućavajući mehanizaciju da se probije do sela iznad Brze Palanke. Magistralni put Kladovo-Negotin i deonica Đerdapske magistrale od HE 'Đerdap 1' i Tekije, do tunela i granice sa opštinom Majdanpek, prohodan je.

U Pomoravlju sneg neprekidno pada više od 18 sati, živa u termometru pala je na minus devet.

Autoput Beograd-Niš na deonici kroz Pomoravlje bio je prohodan tokom celog dana, a vozovi zbog snežnih nanosa kasne u proseku 40 do 50 minuta.

Saobraćaj od Vranja do Krive Feje je obustavljen, a otežan je od Surdulice do Bosilegrada, preko Vlasine.

Nakon kiša koje su proteklih dana padale na području Pirotskog okruga i poplava na područjima babušničke, pirotske i dimitrovgradske opštine, sada pada jak sneg koji je u Dimitrovgradu dostigao 35, a u Pirotu 20 centimetara. Magistralni pravci Pirot-Dimitrovgrad i Pirot-Niš su prohodni. E. B. i agencije

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.