Zagreb, table (ne)tolerancije

Izvor: BKTV News, 17.Nov.2013, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zagreb, table (ne)tolerancije

Povodom Međunarodnog dana tolerancije, u Zagrebu simbolično postavljene dvojezične table kojima se poziva na mir, suživot i poštovanje manjina. Table ubrzo skinuo jedan Vukovarac.
Aktivisti inicijative “Za Hrvatsku svih nas” simbolično su u Zagrebu postavili dvojezične table kojima se poziva na mir, suživot i poštovanje manjina, povodom Međunarodnog dana tolerancije.
Table, venci i sveće postavljeni su ispred ambasade Nemačke i dvorane Lisinski, rekao je jedan od organizatora >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Zoran Pusić.
Na tablama su ispisali poruke i imena ulica: “Ulica sećanja na žrtve Vukovara”, “Ulica uvažavanja”, “Ulica saradnje”, “Ulica mira” i “Ulica budućnosti Vukovara”.

Table je, međutim, ubrzo skinuo jedan Vukovarac, Krunoslav Jukić, preneo je Index.hr.
“Ne razumem kako su uopšte policajci dopustili da se na stub ispred nemačke ambasade stave table s ćiriličnim natpisima. Oni to stavljaju nezakonito u centru Zagreba, a policija im je to dopustila i kaže da ne može ništa. Kako im ne možete ništa?”, upitao je Jukić.
Učesnici akcije “Za Hrvatsku svih nas” ocenili su da je razbijanje dvojezičnih tabli u Vukovaru i ostalim mestima u Hrvatskoj problem s kojim se treba ozbiljno suočiti.
Aktivisti su pozdravili činjenicu da je i hrvatski premijer Zoran Milanović to prepoznao kao važan trenutak koji ne treba zanemariti, prenela je Hina.
Table tolerancije u Zagrebu postavljene su dva dana uoči obeležavanja sećanja na stradanja Vukovara.
Izvor: RTS
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.