Izvor: BKTV News, 16.Jun.2017, 14:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za put u Crnu Goru dovoljna lična karta!
Državljani Srbije u Crnu Goru će putovati sa ličnom kartom kao i do sada, rekli su u Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Državljani Srbije u Crnu Goru će putovati sa ličnom kartom kao i do sada. Ovo je potvrđeno ''Novostima'' u Ministarstvu unutrašnjih poslova koje će se javnosti danas obratiti i zvaničnim saopštenjem povodom pisanja pojedinih portala iz regiona da građani Srbije u Crnu Goru mogu da putuju samo ako imaju pasoš.
Crna Gora i zvanično u NATO-u
>> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << />
Prema pisanju nekih portala, građani Srbije više neće moći da putuju u Crnu Goru samo sa ličnom kartom, već će im za prelazak državne granice biti potreban pasoš.
"Posle priključivanja Crne Gore NATO-u došlo je do promene zakona, pa je sada za ulazak u ovu zemlju potrebno posedovati pasoš. Iako zakon stupa na snagu od 1. juna 2017. godine, počeo je da se primenjuje od sinoć", preneo je jedan od portala u Srbiji.





