Izvor: Blic, 20.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za besplatne studije čeka 281 indeks

Za besplatne studije čeka 281 indeks

KRAGUJEVAC - Na 11 fakulteta Kragujevačkog univerziteta u prvom upisnom roku od 3.879 mesta za indeks se izborilo 2.420 brucoša, od kojih će se 1.532 školovati iz republičkog budžeta a 888 iz sopstvenog džepa. Prema rečima prof. dr Slobodana Malinića, prorektora za nastavu, ostalo je slobodno 1.188 mesta, od toga 281 za budžetske i 907 za samofinansirajuće studente.

Na Agronomskom fakultetu u Čačku ostala su nepopunjena >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 192 mesta od toga 62 za budžetske i 130 za samofinansirajuće studente. Na Ekonomskom su upražnjene 63 klupe za samofinansirajuće studente. Na Mašinskom ima mesta za 76 budžetskih i 169 samofinansirajućih brucoša. Mašinski fakultet u Kraljevu u drugom roku moći će da primi 38 budžetskih i deset samofinansirajućih, Pravni u Kragujevcu 290 samofinansirajućih, a PMF na pet odseka 57 budžetskih i 51 samofinansirajućeg brucoša. Na Tehnički fakultet se upisalo 165 studenata, a slobodno je 275 mesta, od toga 31 za budžetske korisnike i 244 za samofinansirajuće. Na toj visokoobrazovnoj ustanovi na odseku za profesora tehnike i informatike nepopunjena su 104 mesta, od kojih 101 za kategoriju samofinansirajućih studenata. Na novoformiranom Filološko-umetničkom, na odseku za primenjenu umetnost odobreno je 15 mesta. Inače, na tom fakultetu školarina je ujedno i najskuplja - 90.000 dinara, a na ostalim se kreće od 19.000 do 35.000. S. A. L.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.