Izvor: B92, 11.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vrbas: Program na kineskom
Vrbas -- Na privatnoj lokalnoj radio stanici Bon-ton u Vrbasu uveden program na kineskom jeziku, namenjen kineskoj zajednici u tom gradu.
Vlasnik radija Bon-ton Slobodan Radulović rekao je da će jednočasovna emisija biti posvećena kulturi kineskog naroda. "Kinezi su sada naši sugrađani, kao i sve druge nacionalne zajednice, i smatram da moraju da imaju svoj zabavni i kulturni život. Udaljeni su hiljadama kilometara od svojih kuća, što ne znači da treba da zaborave ko su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i odakle su", rekao je Radulović.
Voditelj jednočasovne emisije na kineskom jeziku Lin Lin, rekao je da je vlasnik nekoliko radnji u Vrbasu, a da je saradnja sa Radulovićem počela kada je iz Kine doneo muzičke numere najpopularnijih kineskih pevača i stare izvorne kineske pesme.
"Mi Kinezi ovde slušamo vašu muziku, a zadovoljni što sada imamo i program na svom jeziku, jer nam to olakšava boravak daleko od naših kuća i našeg naroda. Nas u Vrbasu ima nekoliko stotina i zadovoljstvo mi je da radim za svoje sunarodnike", kazao je Lin.
Emisija na kineskom jeziku na programu je nedeljom od devet do deset sati, a u planu je i pokretanje kontakt emisije.
"Želimo da ispunjavamo muzičke želje ne samo Kineza već i drugih", kazao je Lin.
Slobodan Radulović je rekao da uskoro planira da proširi saradnju sa Kinezima, tako što će oni imati svoj program i na njegovoj TV stanici, koja za sada emituje eksperimentalni programa preko kablovske mreže.
"Uskoro ćemo početi emitovanje programa preko satelita i Lin Lin će imati kontakt emisiju u kojoj će sa gostima razgovarati o životu u Srbiji, čestitaće jedni drugima praznike i značajne datume, predstavljaće svoje firme", kazao je Radulović, koji se do sada bavio muzikom kao tekstopisac i pevač.




