Izvor: Blic, 18.Sep.2011, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vladika Andreja govori devet jezika
Arhimandrit Andreja (Ćilerdžić) biće hirotonisan danas u Sabornoj crkvi u Beogradu u čin episkopa remezijanskog. Novi vladika je zanimljiva ličnost, visoko i svestrano obrazovan, predavač, jedan je od najboljih poznavalaca crkvenog pojanja i poliglota koji govori devet jezika.
Za vikarnog episkopa patrijarha srpskog izabran je na redovnom zasedanju Sabora u maju ove godine, a hirotoniju će izvršiti patrijarh srpski Irinej. Budući vladika je iz svešteničke porodice, rođen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 1961. u Osnabriku u Nemačkoj.
Završio je Bogoslovski fakultet u Beogradu. U Visokim Dečanima 1987. zamonašio ga je vladika bački Irinej. Odlazi na poslediplomske studije u Solun. Službovao je u Prizrenu, a u maju 2010. godine izabran je za asistenta na Katedri za pravoslavnu dogmatiku Univerziteta u Minhenu.
U vreme rata na prostoru bivše Jugoslavije u narodu je bio poznat kao duhovnik ratnoj siročadi, ratnim invalidima i izbeglicama koje je, kao sabrat manastira Kovilja i službenik Srpske patrijaršije, prihvatao i zbrinjavao.











