Izvor: Blic, 25.Feb.2011, 01:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Više studenata na Kembridžu
Sve je više maturanata Matematičke gimnazije iz Beograda na prestižnom Triniti koledžu na Kembridžu.
Ognjen Marković, učenik četvrte godine, jedan je od četvorice učenika te škole koji je položio prijemni ispit i koji se nada tome da će do oktobra sebi obezbediti stipendiju.
Ukoliko ne dobije stipendiju Kembridža za koju se prijavio, jedan od načina odlaska u Englesku je i Fondacija Peksim, čiji je osnivač Mihail Petreski juče s ministarkom omladine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i sporta Snežanom Samardžić Marković potpisao protokol o saradnji.
Cilj protokola je da što više studenata iz Srbije dobije stipendije za Kembridž.
Povezane vesti: Stipendije Kembridža studentima iz Srbije
















