Izvor: Danas, 24.Dec.2009, 20:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Više stotina posetilaca
- Od zvaničnog, svečanog otvaranja sirmijumske Carske palate prošlo je tek desetak dana, a prema rečima nadležnih, vlada veliko interesovanje građana za posetu ovom antičkom objektu. Direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture u Sremskoj Mitrovici Ljubiša Šulaja kaže da je palata otvorena svakodnevno od 9 do 17 sati i da je za sada ulaz besplatan, dok će prateći sadržaji u palati, suvenirnica i kafe raditi tek nakon praznika. Prema njegovim rečima, palatu svakodnevno poseti veliki broj znatiželjnika, a ima i najava da je obilazak ovog objekta ušao u plan i program đačkih ekskurzija.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










