Izvor: Blic, 24.Jun.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vasić: Tijanić oštetio RTS za 60 miliona evra
Aleksandar Tijanić spreman je na razne javne aktivnosti, ali ne i na izvršavanje zakonske obaveze, a to je naplata radio-televizijske pretplate, izjavio je danas zamenik predsednika RRA Aleksandar Vasić povodom najave direktora RTS da će ga tužiti.
Tijanić je najavio postupak protiv Vasića i glavnog i odgovornog urednika "Standarda" Željka Cvijanovića zbog "neistina" o poslovanju RTS-a.
Tijanić će pokrenuti postupak za krivičnopravnu i građanskopravnu zaštitu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i satisfakciju protiv Vasića i Cvijanovića zbog navoda iznetih u nedeljniku "Standard".
Vasić je saopštio da još nije dobio tužbu, i optužio je Tijanića za nesavestan rad na mestu direktora RTS.
Zamenik predsednika RRA smatra da je Tijanić nepokretanjem sudskih postupaka protiv onih koji ne plaćaju radio-televizijsku pretplatu oštetio RTS za oko 60 miliona evra.
"Naime oni koji pretplatu nisu plaćali u 2006. i do sredine 2007. više tu obavezu nemaju, jer ta vrsta potraživanja RTS-a nakon godinu dana zastareva", rekao je Vasić.
Vasić smatra da je i prema sadašnjem zakonu moguća bolja naplata pretplate RTS za šta je, kako tvrdi, dokaz da je na početku naplaćivanja procenat onih koji su je plaćali bio veći od 60 odsto iako zakon od tada nije promenjen.
Kao primer bolje naplate radio-televizijske pretplate, Vasić je naveo Hrvatsku u kojoj se godišnje naplati 95 odsto pretplate.












