Izvor: B92, 04.Apr.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uvodi se karantin zbog SARS-a

Beograd -- Ministarstvo zdravlja Srbije iz preventivnih razloga uvodi desetodnevni karantin za putnike koji dolaze iz nekoliko zemalja sveta zbog pojava teške atipićne upale pluća. U skladu sa epidemiološkom situacijom naša granična sanitarna inspekcija će svim putnicima koji dolaze iz Kine - Pekinga, Guanindonga, Hong Konga, Shangaja, Tajvana, Singapura, Vijetnama - Hanoja i Kanade - Toronta izdati rešenje o stavljanju pod zdravstveni nadzor u trajanju od 10 dana, kaže se u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << republičkog Ministarstva zdravlja. Uvažavajući najnovije preporuke Svetske zdravstvene organizacije u pogledu preduzimanja mera nadzora i prevencije teškog akutnog respiratornog sindroma, Ministarstvo zdravlja preporučilo je u petak putnicima koji nameravaju da posete Hong Kong, južnu provinciju Kine - Guaidrong, da odlože putovanje ako je to moguće.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.