Izvor: B92, 09.Jun.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uredno snabdevanje citostatikom
Beograd -- Problem sa nestašicom jednog od citostatika u Srbiji je rešen i sutra će ga biti u svim zdravstvenim ustanovama.
Na konferenciji za novinare, ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević je rekao da su Ministarstvo zdravlja i Republički zavod za zdravstveno osiguranje obezbedili dovoljne količine leka Fluoracil, kojeg nekoliko dana nije bilo u zdravstvenim ustanovama jer je dobavljač prestao da ga isporučuje, nezadovoljan utvrđenom cenom.
Milosavljević >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je ocenio ponašanje dobavljača kao "neprincipijelan pritisak" i "pokušaj ucene", naglašavajući da bi takve situacije trebalo da budu rešavane u institucijama sistema, da problem ne bi dobio dimenzije "monopolskog, a na štetu građana".















