U Severnoj Irskoj izbili nemiri

Izvor: Vostok.rs, 04.Sep.2012, 12:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Severnoj Irskoj izbili nemiri

04.09.2012. -

Prilikom suzbijanja nemira u glavnom gradu Severne Irske povređeno je više desetina policijaca. Konflikt se dogodio između katolika i protestanata, koji imaju različite poglede na otcepljenje regiona od Ujedinjenog Kraljevstva. Protestanti, koji se zalažu za ostanak regiona u sastavu Kraljevstva, bili su podstrekači tuče.

Sukobi su počeli na severu Belfasta posle marša, koji su organizovali članovi katoličke muzičke grupe Republican Flute Band pored jedne od najstarijih ktoličkih crkava u gradu, kapele Svetog Patrika.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.