Izvor: B92, 15.Mar.2021, 10:23
"U Nišu situacija dosta ozbiljna"
Epidemiološka situacija u Nišu je teška, a broj obolelih od kovida19 se povećava. U kovida ambulantama i dalje ima više od 2.000 pregleda dnevno, a više je i onih kojima je potrebno bolničko lečenje.
Što se tiče kovid bolnica situacija je alarmantna. Od pet spratova koliko ima nova zgrada Kliničkog centra dva su do sada bila popunjena, odnosno u kovid sistemu, od nedavno je to i treći sprat, Mesta gotovo da nema.
U najavi je i ponovno vraćanje u kovid sistem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Insituta Radon.
Pomoćnik direktora Univerzitetskog Kliničkog centra Radivoj Kocić kaže da je u Nišu situacija dosta ozbiljna. "Broj obolelih koje svakoga dana hospitalitujemo je svakog dana oko tridesetak. Ukupno je 240 pacijenata u novom Kliničkom centru", rekao je on.
Navodi i da je Infektivna klinika puna, gde ima 53 hospitalizovanih pacijenata. I Institut Niška banja danas postaje kovid bolnica.
"Ima svih starosnih dobi, sada se javljaju cele porodice", rekao je on.
Opširnije u video-prilogu:
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.












