Izvor: B92, 06.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Londonu spomen ploča Crnjanskom

London -- U Londonu je danas postavljena ploča u znak sećanja na Miloša Crnjanskog, saopštila je ambasada SCG u Londonu.

Ambasada SCG u Londonu i Srpski Savet Velike Britanije postavili su spomen ploču na zgradi u Londonu u kojoj je Crnjanski ziveo 12 godina (od 1953. do 1965).

Crnjanski je u Londonu živeo od 1941. do 1965. godine, a poslednjih 12 godina stanovao je u ulici Kvinsvej u zgradi Kvins kort, na kojoj je plava spomen tabla danas i otkrivena.

Ambasada SCG u Londonu je pokrenula postupak za postavljanje spomen table još jednom velikom srpskom piscu koji je živeo u Londonu Borislavu Pekiću.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.