Izvor: Kurir, 08.Maj.2011, 09:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U 2011. BEZ PRIHODA OD PRIVATIZACIJE
BEOGRAD - Ministar ekonomije Srbije Nebojša Ćirić izjavio je da u ovoj godini ne očekuje prihode od privatizacije.
- Od početka godine bila je jedna privatizacija, a 18 privatizacionih ugovora je raskinuto - rekao je Ćirić.
Ministarstvo ekonomije, kako je dodao, "fokusiraće se na to da stabilizuje i konsoliduje preduzeća u kojima su raskinuti ugovori", tako da "ljudi redovno dobijaju zarade".
Od 2001. godine u Srbiji je prodato 2.500 preduzeća za približno tri milijarde evra. Raskinut je svaki četvrti kupoprodajni ugovor, za više od 600 firmi, jer novi vlasnici nisu poštovali preuzete obaveze, a država upravlja u 250 takvih preduzeća.











