Izvor: Blic, 23.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tužioci su žrtve stranaka
Tužioci su žrtve stranaka
Srpski ministar pravde Zoran Stojković ocenio je da 'najbolji zamenici javnih tužioca u Novom Sadu i Beogradu nisu izabrani zbog dila Srpskog pokreta obnove i Demokratske stranke'.
'Dva najbolja zamenika javnih tužilaca u Novom Sadu i dva najbolja zamenika u Beogradu nisu izabrana jer su, nama iza leđa, SPO i DS, onaj deo u Novom Sadu, radili da ne izaberu tamo u Novom Sadu dvoje ljudi i dvoje u Beogradu i oni su tada platili cenu strančenja', >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je on.
'Rekao sam, iako ima onih koji prete i meni lično, ti ljudi će ponovo biti na konkursu, na listama, i biti birani, ali više neće moći da rade iza leđa, izaći ćemo pred Skupštinu, pa neka narod vidi, neka objasne narodu da li to može više tako', rekao je Stojković na sastanku sa sudijama i tužiocima Pomoravskog okruga.
'Ti ljudi su stvarno dobri i ne mogu određene strukture, da bi zaštitile ‘šećernu aferu’ tamo ili da bi u Beogradu mogli da biraju ko će da vodi postupke po određenim predmetima, da to rade', dodao je on.
'Ako to žele, moraće javno da kažu. Mislim da ćemo to rešiti ako budemo jedinstveni', istakao je Stojković.
'Moja je molba, tražite najbolje, da to i kao ljudi i kao stručnjaci možemo da branimo pred Skupštinom, bez obzira na mahinacije koje mogu da se pojave', poručio je Stojković.








