Izvor: Politika, 26.Okt.2015, 15:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trodnevna konferencija direktora škola regiona
U Beogradu se od 25.–27. oktobra 2015. u organizaciji „Društva direktora škola Srbije” održava Treća regionalna konferencija udruženja direktora škola i vrtića Jugoistočne Evrope. Konferencija je otvorena u nedelju u prostoru stare Skupštine Republike Srbije u ulici Srpskih vladara, a rad se nastavlja u ponedeljak, u hotelu Slavija, planiranim predavanjima i radionicama.
U utorak, 27. oktobra je završni dan, u kome će u sali hotela „Slavija” biti podneti izveštaji >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << sa radionica od prethodnog dana i zaključci konferencije. Istog dana nešto kasnije biće organizovane posete vrtićima i osnovnim i srednjim školama u Beogradu.
Inače, tema konferencije je „Motivacija u obrazovno – vaspitnom sistemu” i na njoj će učestvovati preko 200 direktora vrtića, osnovnih i srednjih škola iz 10 udruženja direktora i ravnatelja vrtića i škola iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Srbije.
Organizator konferencije je „ Društvo direktora škola Srbije”, uz pomoć evropskog udruženja direktora škola, European School Heads Association i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.
Ovo je prilika da se nastavi razmena iskustva i ideja koja je započela u Sarajevu na prvoj konferenciji od 22.-24. novembra 2012., a nastavljena u Budvi od 3.-5. oktobra 2013. godine.
Osnovna tema konferencije biće razmatrana na šest planiranih predavanja i osam radionica i to će biti prilika da se još jednom ukaže na značaj znanja u životu svakog pojedinca i zajednice, i da se traže novi putevi i pristupi kojima se može uticati na motivaciju svih aktera u obrazovno – vaspitnom sistemu, koja je veoma bitna za kvalitetan rad vrtića i škola.













