Izvor: B92, 30.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trihineloza u Sremskim Karlovcima
Sremski Karlovci -- Broj obolelih od trihineloze u Sremskim Karlovcima povećan je tokom vikenda, pa ih je sada 13.
Svi pacijenti su iz Sremskih Karlovaca i jeli su kobasice kupljene krajem decembra u jednoj mesari, a svi se leče se na Klinici za infektivne bolesti u Kliničkom centru Novog Sada.
Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo ranije je saopštio da je epidemiološkim ispitivanjem dobijen podatak da su oboleli konzumirali kobasice kupljene u privatnoj mesarskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radnji 'Škrivanj' u Sremskim Karlovcima i apelovao na sve koji su konzumirali te namirnice da se jave Sektoru za epidemiologiju pri Institutu za zaštitu zdravlja Novi Sad, a one koji su dobili povišenu temperaturu praćenu bolovima u mišićima i otokom očnih kapaka da se odmah jave lekaru.





