Izvor: Blic, 16.Jan.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tomić: Novac sam poklonio kćerki
Tomić: Novac sam poklonio kćerki
BEOGRAD - Bivši direktor 'Jugopetrola' Dragan Tomić uputio je demanti kanadskom listu 'Nešenel post'.
- Neverovatna je tvrdnja koju ste izneli da sam ja nadgledao program 'Nafta za hranu'. Ja, kao što znate, nisam bio službenik UN, a ovo je bio program ove međunarodne organizacije. Tvrdnja da je novac telegrafski uplaćivan iz Beograda na privatne račune je takođe neverovatna konstrukcija. Vaše pisanje o poslovanju Kompanije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 'Eurol' zahteva dodatno objašnjenje. Kompaniju nisam osnovano ja, nego su je osnovale Naftna industrija Srbije i kompanija 'Vitol' sa Bermuda. Da sam je osnovao ja, bilo bi logično, kao što pominjete u tekstu, da sam i zaradu od te firme imao upravo ja. Pošto je ja nisam osnovao, već sam bio samo njen direktor odlukom nadležnih tela kompanija, a što su potvrdila i nadležna tela NIS, u tom preduzeću sam mogao samo da primam platu. I, primao sam platu za dosadašnji rad u kompaniji. I, taj novac sam, kao što ste tačno naveli, poklonio svojoj kćerki. Čudno je da ste tu zaradu u tekstu multiplikovali, pa ste nabrajali deo uplata u okviru plate kao donacije i reprezentacije, potom ste pomenuli da sam dobio 300.000 američkih dolara na ime direktorskog honorara i na kraju da sam uplatio 300.000 dolara na račun svoje kćerke. Dalje, želim da vam skrenem pažnju da sam Jugoslaviji podneo tužbu protiv vašeg izvora gospodina Aleksandra Radovića, upravo zbog sistematskog plasiranja ovakvih neistina u srpskoj štampi. Nakon što sam predao tužbu, gospodin Radović je nazvao moju kuću i mojoj supruzi izneo niz pretnji meni i mojoj porodici.
I tako bi mogao da se zadržim nad svakom rečenicom teksta - od toga da sudski revizori u Srbiji nemaju nikakve veze sa MUP, preko toga da proviziju iz programa 'Nafta za hranu' ne dobija Vlada, nego nacionalna naftna kompanija, koja je taj posao radila i ona je tu proviziju dobila, o čemu postoji uredna dokumentacija. Odluku o osnivanju preduzeća 'Eurol' u kome je osnovni ulog 50:50 odsto, između NIS i 'Vitola' sa Bermuda, vi ste protumačili i objavili kao dogovor o podeli provizije. Stvoren je u vašem tekstu jedan galimatijas proizvoljnošću sa ciljem da se diskreditujem ja, a potom kompanije 'Eurol' i 'Vitol'.






