Izvor: Glas javnosti, 19.Jul.2009, 06:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teraju inat Jelašiću
BEOGRAD - Posle upozorenja guvernera Narodne banke Srbije Radovana Jelašića da će doneti regulativu koja će poslovne banke primorati da se pridržavaju najviših standarda poslovanja, kamate na kredite vezane za euribor postale su nešto niže. Ipak, pojedine banke i dalje ne nameravaju da smanje marže, mada su prestale da ih povećavaju, kako su to činile ranije, tako što su držale istu kamatu i pored pada euribora.
Jelašić: Većina korigovala marže
Guverner >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Radovan Jelašić izjavio je da je najveći broj banaka korigovao marže i odlučio da ih vrati na prethodni nivo. Na pitanje da li se poštuju preporuke NBS, koja je objavila spisak banaka koje krše ugovore i profitiraju, i koje je trebalo od 1. jula da smanje kamate na kredite, Jelašić je odgovorio da se preporuke odnose na nove kredite „i to će biti od 1. septembra“.
- Lista se odnosi isključivo na banke, vezano za kredite koji su odobreni u prethodnom periodu, a najveći broj banaka je u međuvremenu korigovao svoje marže ili retroaktivno, ili će u određenom vremenskom periodu sada to izvršavati - rekao je Jelašić.










