Izvor: S media, 07.Mar.2010, 17:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tehnika sutra u štrajku
Zaposleni u "Jat tehnici" stupiće sutra u generalni štrajk ukoliko ne budu ispunjeni svi postavljeni zahtevi, izjavio je danas predsednik Samostalnog sindikata licenciranih vazduhoplovnih mehaničara Srbije Miodrag Uskoković.
On je rekao da će članovi tog sindikata, kao i Sindikata zaposlenih u "Jat tehnici", stupiti u zajednički >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << štrajk ukoliko im ne budu isplaćene sve zaostale zarade, sprovedene personalne promene u rukovodstvu "Jat tehnike" i ispoštovan dogovor o restrukturiranju tog preduzeća.
Uskoković je kazao da se radi o zaostalim zaradama od novembra 2008. godine do danas, ne precizirajući tačan iznos.
Direktor "Jat tehnike" Srdjan Mišković ranije je rekao Tanjugu da je dug "Jat ervejza" prema "Jat tehnici" još u septembru prošle godine iznosio 100 miliona dinara i da je ta cifra sada "dosta veća".
"Mislim da ćemo uspeti da nadjemo neko rešenje pre ponedeljka, jer ovo bi bio cirkus, koji nije potreban nikome. Nadam se da će biti pameti u državi da prevazidjemo ovo stanje", kazao je tada Mišković. Kompanija "Jat ervejz" saopštila je u petak da će obezbediti redovno obavljanje letova i ako sindikati "Jat tehnike" 8. marta budu stupili u generalni štrajk, a kako je navedeno, nacionalni avioprevoznik duguje aviomehaničarima još samo 13 miliona dinara.
"'Jat ervejz' je preduzeo mere koje će obezbediti da normalno leti ako sindikati 'Jat tehnike', posebnog preduzeća koje se bavi tehničkim održavanjem aviona - prevashodno onih iz flote nacionalnog avioprevoznika, ostvare pretnje i stupe u štrajk idućeg ponedeljka", navedeno je u saopstenju.
Štrajk je, kazali su u "Jat ervejzu", potpuno bespredmetan, jer je "Jat ervejz" 3. marta iz kredita uplatio na račun "Jat tehnike" 45 miliona dinara i dužan je još samo 13 miliona dinara, a "Jat tehnika", s druge strane, ne koristi 9,5 miliona evra za popravku aviona koji ne lete.
"'Jat ervejz' je 'Jat tehnici' ponudio menice za popravku aviona koji ne lete, u vrednosti od 9,5 miliona evra, što je ukupan iznos kreditne garancije dobijene od Vlade Srbije za neophodne opravke, remont i održavanje aviona", navedeno je u saopštenju od 5. marta.
"Jat tehnika" od sutra u štrajku
Izvor: SrbijaNet.rs, 07.Mar.2010
Zaposleni u "Jat tehnici" stupiće sutra u generalni štrajk ukoliko ne budu ispunjeni svi postavljeni zahtevi, izjavio je danas predsednik Samostalnog sindikata licenciranih vazduhoplovnih mehaničara Srbije Miodrag Uskoković. On je Tanjugu rekao da će članovi tog sindikata, kao i Sindikata zaposlenih
Jat platio dug, bez štrajka Tehnike
Izvor: B92, 08.Mar.2010, 10:55
Beograd -- Zaposleni u "Jat tehnici" neće stupiti u štrajk, jer je avioprevoznik "Jat ervejz" uplatio deo duga toj kompaniji, kažu u sindikatu "Jat tehnike"...Predsednik Samostalnog sindikata licenciranih vazduhoplovnih mehaničara Srbije Miodrag Uskoković je rekao da ne zna o kom se iznosu radi,...





