Tasovac u Azerbejdžanu

Izvor: Akter, 17.Maj.2015, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tasovac u Azerbejdžanu

Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac učestvovaće na Trećem svetskom forumu o interkulturalnom dijalogu, koji se 18. i 19.maja održava u Bakuu, u cilju širenja tolerancije, izgradnje poverenja i otklanjanja nesuglasica između različitih civilizacija, kultura i vera

Kako je saopšteno, Tasovac će na ministarskom okruglom stolu 19. maja govoriti o kulturi pomirenja i tolerancije, kao i decentralizaciji, koja je na agendi Ujedinjenih nacija svrstana među prioritete >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << održivog razvoja.

Kao deo "Baku procesa", pokrenutog 2008. godine, Forum u glavnom gradu Azerbejdžana najvažniji je i najveći svetski skup o interkulturalnom, međureligijskom i dijalogu civilizacija, koji će okupiti više od 20 ministara kulture iz zemalja Evrope i Azije, kao i veći broj ministara spoljnih poslova, nauke, obrazovanja i turizma.

Uz učešće predstavnika Ujedinjenih nacija, Uneska, Saveta Evrope, Lige arapskih zemalja i Međunarodne islamske organizacije za obrazovanje, nauku i kulturu (ISESCO), na Forumu će biti održano 17 panela o izazovima interkulturalnog dijaloga u budućnosti.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.