Izvor: B92, 23.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Talić primljen na lečenje
Beograd -- Načelnik Vojnomedicinske akademije u Beogradu Zoran Stanković potvrdio je da je haški optuženik, general Momir Talić, u ponedeljak primljen na lečenje u tu ustanovu. Stanković je rekao da je Talićevo zdravstveno stanje veoma ozbiljno, ali nije saopštio više detalja, niti je komentarisao dijagnozu pod kojom je Talić primljen na lečenje. Načelnik VMA dodao je da će za nekoliko dana biti objavljeno zvanično sopštenje. Talićev advokat Slobodan Zečević rekao je da će Talića na VMA, kao i kuću u kojoj je smešten, obezbeđivati MUP Srbije u skladu s dobijenim garancijama i propisima Suda u Hagu o puštanju na privremenu slobodu.





