
Izvor: RTS, 02.Okt.2019, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Taksisti i danas blokirali Beograd, prete radikalizacijom protesta
Nezadovoljni taksisti i danas su blokirali Slaviju, Nemanjinu ulicu, Kneza Miloša i širi centar Beograda, zbog čega pojedine linije gradskog prevoza nisu radile, pa su građani morali da idu pešice. Predsednik Saveza auto-taksi udruženja Srbije Aleksandar Bjelić najavio je radikalizaciju protesta od naredne nedelje, ako se ne ukine "CarGo".
Nezadovoljni radom Komunalne milicije i, kako kažu, nesprovođenjem >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju, beogradski taksisti su i danas od 13 do 15 sati bili u protestnoj vožnji.
Prema rečima Aleksandra Bjelića, predsednika taksi udruženja iz Srbije, ukoliko se ne ukine "CarGo", naredne nedelje može doći do radikalizacije protesta.
Kako saznajemo, pojedina udruženja taksista iz drugih gradova u Srbiji će svaki dan da im se pridružuju, a najavljena je i blokada mostova.
Taksi udruženja saopštila su u utorak uveče da će nastojati da sugrađanima, s obzirom na to da im svojim protestnim vožnjama otežavaju obavljanje njihovih aktivnosti, to u maloj meri kompenzuju.
Kako je saopšteno, zbog toga će na svojim trasama, a u okviru protestne vožnje, taksisti besplatno prevoziti sugrađane.
Zbog protesta taksista, bile su obustavljene trolejbuske linije 29, 21, 22 i 40, dok je saobraćajna policija preusmeravala autobuse koji se kreću izmenjenim trasama.
Tramvajske linije 9, 10 i 14 su bile skraćene do Autokomande, rekli su u GSP-u.
NOVA BLOKADA PA KOMPENZACIJA: 3. dan protesta, taksisti nude građanima besplatne vožnje
Izvor: Večernje novosti, 02.Okt.2019
Kako je saopšteno, taksisti će na svojim trasama, u okviru protestne vožnje, besplatno prevoziti sugrađane Taksisti nastavljaju treći dan za redom protest u Beogradu, jer su nezadovoljni primenom Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju, odnosno time što inspekcija i...